fb pixel Kalousek se chce stát hologramem. Inspiroval se u komunisty Mélenchona nebo diktátora Erdogana? – G.cz
Vyhledávání

Kalousek se chce stát hologramem. Inspiroval se u komunisty Mélenchona nebo diktátora Erdogana?

Holografický Mirek a facebookový Dominik. Přitáhne tato dvojka topce mladé voliče?
Zdroj: TMBK

Miroslav Kalousek se jako předseda TOP 09 prezentuje spíše jako konzervativní politik, nicméně rád též ukazuje, že nepatří do starého železa a umí jít s dobou. V rámci dlouhodobého programu své strany slibuje investice do technologického pokroku a že to myslí vážně, by rád dokázal i tím, že by v předvolební kampani hovořil k voličům jako 3D hologram. Otevřenost moderním technologiím je sice hezká věc, nicméně Kalouskovo rozhodnutí trochu kazí fakt, že v posledních týdnech hologramy použili dva politici, se kterými by si asi nenotoval. Kromě neúspěšného favorita francouzských komunistů Jean-Luca Mélenchona v digitální podobě k voličům promlouval i turecký autoritářský prezident Recep Tayyip Erdogan.

Jan Palička
Jan Palička 25.4.2017, 14:11

TOP 09 se od svého založení prezentuje jako konzervativně pravicová strana, nicméně její předseda Miroslav Kalousek by byl rád, aby ji nikdo nevnímal jako stranu zatvrzelých konzervativců. Vstřícně se tak staví nejen k některým sociálním otázkám, ale i k moderním technologiím. Kalouskovým přáním by nejspíše bylo, aby topka zaujala v myslích voličů post té strany, která nejvíce fandí moderním technologiím.

V rámci dlouhodobé programové Vize 2030 TOP 09 nové technologie otevřeně podporuje. Slibuje vysokorychlostní spojení Prahy s Brnem, digitalizaci voleb a státní správy, na meetingy jezdí elektromobilem Tesla a momentálně zvažuje, že by se mohl stát prvním českým politikem, který by k voličům promlouval na několika místech najednou jako 3D hologram.

Holografická technologie umožní věrně promítnout nasnímaný trojrozměrný obraz člověka v reálném čase. Ten tak může hovořit na jednom místě a díky hologramu ho uvidí i uslyší diváci klidně i na druhém konci planety. Ostatně osoba z hologramu nemusí být ani naživu, touto technologií se podařilo alespoň vizuálně oživit zesnulé umělce jako Michaela Jacksona nebo rappera Tupaca. Pro politiky jsou hologramy nicméně atraktivní nejen kvůli možnosti hovořit na více místech současně, ale hlavně pro možnost oslovit mladé a technologiím nejotevřenější voliče.

V Kalouskově podání by mohl být jeho hologram přinejhorším neškodnou hloupostí, která alespoň pobaví a ukáže, že i postarší politik si může rozumět s moderní technikou a používat ji. Vše má ale drobný háček. Použitím hologramu by se Miroslav Kalousek, který se profiluje jako výrazně proevropský a lidskoprávně založený politik a obránce demokracie, zařadil po bok dvojice politiků, se kterými by nejspíše vůbec nechtěl být spojován.

Jako hologram v předvolební kampani v uplynulých dnech hovořil krajně levicový kandidát na francouzského prezidenta Jean-Luc Mélenchon. Ten sice do druhého kola nepostoupil, ale z outsidera se dostal na těsně čtvrté místo, kde ho od vítězného Emmanuela Macrona dělilo jen zhruba 5 % hlasů. Ještě více než Francouz, kterého podpořili komunisté, by ale Kalouskovi mohl radost z hologramu zkazit turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Autokratický vládce Turecka si na cestě za upevněním své pozice diktátora pomohl hologramem ne tak ledajakým, jako správný vůdce národa promluvil k voličům jeho digitální obraz v nadživotní velikosti. Doufejme, že Kalousek nepodlehne erdoganovské megalomanii a nebude se voliče TOP 09 snažit lovit jako pětimetrový obr.

A TADY si přečtěte, že Babišovo ministerstvo má v účetnictví chyby za 100 miliard.

Podobné články

Doporučujeme

Další články