fb pixel
Vyhledávání

15 extrémně žlutých faktů, které jste nevěděli o Mimoních

Už jste také podlehli těm žlutým nemehlům v lancláčích?

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 20.7.2015, 12:25

Protože malým zrůdičkám z původního filmu Já, padouch už prostě není úniku, je nasnadě otázka, která napadá každého z nás - kde se ti mrňousové vůbec vzali? A proč jsme jim tak masově propadli?

V kinech je s nimi už třetí film, tentokrát vyloženě mimoňský příběh (Mimoni)- a když vejdete do jakéhokoliv sálu, asi vás vůbec nepřekvapí, že v něm sedí větší převaha dospělých. Žlutí ďábelští poskokové už nejsou pouze doménou dětí. Je to stejné jako bláznovství po Tučňácích z Madagaskaru. Ale na rozdíl od nich mimoni nejspíš ještě dlouho nebudou mít konce. Co všechno o nich vlastně dosud víme?

1. V roce 2010 se poprvé objevili po boku padoucha Grua. Od filmu Já, padouch, prodělali do dalších dílů jen pár změn. V prvním filmu měl každý z mimoňů kostrbaté, křivé zuby. V dalších to tak už není.

2. Ve všech filmech mimoňům propůjčili své hlasy dva "padouští" režiséři - Pierre Coffin a Chris Renaud. V posledním filmu jich Pierre namluvil 899.

3. Mimoni měli být původně lidé, tupí poskokové - ale protože rozpočet studia byl omezený, vznikli právě malí žlutí ňoumové. A fungovali perfektně. Ve výsledku z hlavního hrdiny-záporáka Grua učinili většího sympaťáka pro diváky, což bylo v úmyslu.

4. Jejich jediným cílem je sloužit a pomáhat svému pánovi. A právě pomoc jim jde ze všeho nejhůře.

5. I když se a vzhledu liší, v jednu chvíli jste jich na plátně mohli dohromady vidět téměř přes 10 a půl tisíce.

6. Pro vznik mimoňů byli inspirací umpa-lumpové Willyho Wonky a jawové ze Star Wars.

7. Tzv. "mimonština" je ve skutečnosti směsicí jazyků a ne jen nesmyslných blábolů. V jejich řeči můžete slyšet španělštinu, angličtinu, hebrejštinu, indonéštinu, italštinu, francouzštinu a dokonce trochu ruštiny a korejštiny.

8. Když byla řeč o dabingu, stejně jako režisér Pierre Coffin mimoně do češtiny daboval režisér českého znění, Zdeněk Štěpán.

9. Jestli mají mimoni pohlaví a jak se reprodukují, to se ve filmech prozatím neřeší. Všichni ale mají mužská jména. Ženy prý podle režiséra nemohou být tak jedinečně tupé.

10. Dokáží přežít ve vesmíru, takže nemrznou a také nepotřebují dýchat vzduch.

11. Jsou dnes oficiálními maskoty studia Illumination Entertainment.

12. Mají nekontrolovatenou vášeň pro ovoce, hlavně banány. V Americe se proto mimoni v rámci propagace Já, padouch 2 objevili na samolepkách banánů místo slavné Chiquity.

13. Na rok 2017 je už dohodnut další díl mimoňské jízdy - Já, padouch 3.

14. Film Mimoni se odehrává 42 let př. G. (před Gruem), v roce 1968. Když sečtete roky vyjde vám 2010, rok kdy poprvé vstoupil do kin Já, padouch.

15. Proč jsou zlí mimoňové fialoví? Fialová a žlutá jsou totiž v barevném spektru proti sobě.

A tady máte animovanou mapu - jak se světem šířilo 5 hlavních náboženství.

Podobné články

Doporučujeme

Další články