fb pixel 13 věcí, které dělají šťastné páry jinak než ty nešťastné. Kde jste vy? – G.cz
Vyhledávání

13 věcí, které dělají šťastné páry jinak než ty nešťastné. Kde jste vy?

Hledáte ve vztahu štěstí? A děláte všechno správně? Nám můžete věřit, my tomu rozumíme!

Gement
Gement 14.10.2018, 16:00

1. Zajímají se o to, co dělá ten druhý

Prostě se sejdou večer doma a řeší, co se přes den stalo. Je jednoduché začít zaujatě vyprávět o tom, jak vás šéf naštval a jak to bylo v práci celý den naprd. Zkuste se místo toho nejdříve zeptat svého partnera, jaký den měl on.

2. Kašlou na žárlivost, věří si

Že žárlivost k lásce patří, to jsou kecy těch, co se s ní neumí poprat. Lehká nejistota je samozřejmě ve vztahu potřebná, protože to, co máte jisté, vás nevyzývá k činnosti. Ale klasická žárlivost ve vztahu znamená nedůvěru. Pokud partnerovi stoprocentně věříte, nemáte důvod mu projíždět telefon a vyslýchat ho, s kým trávil večer v baru.

3. Mají něco společného

Protiklady se samozřejmě přitahují, ale dlouhodobě takový vztah dvou protikladů většinou nefunguje. A pokud s partnerem opravdu nemáte společné zájmy, začněte je budovat. Může to být i blbost typu sledování seriálu nebo chození do indické restaurace.

4. Dělají kompromisy

Šťastné páry ví, že nikdy nebude stoprocentně po vůli jednoho nebo druhého. Že je vždy třeba najít zlatou střední cestu, aby byli oba spokojeni. S tím jsou smířeni oba a nikdo se necítí ukřivděný nebo zanedbaný.

5. Poslouchají se

Když jeden něco vypráví, druhý ho poslouchá. I když ho to třeba nezajímá, chápe, že pro jeho partnera/partnerku je to prostě důležité.

6. Ví, že konfrontace musí přijít

Šťastné páry nejsou samozřejmě 24/7 na obláčku a netokají zamilovaně od rána do noci. Hádají se, vedou spory, jsou na sebe protivní a řeší problémy. Ale jsou s tím smíření předem a když něco řeší, snaží se nebýt emotivně iracionální a snaží se najít řešení.

7. Pomáhají si

Lidé ve šťastných vztazích se vzájemně podporují v tom, co dělají a co je baví. I když to znamená jejich dočasný nekomfort (partner si najde novou práci, která ho baví, ale s nejistým výdělkem). Oba ví, že vnitřní pocit štěstí toho druhého je důležitý.

8. Nedrží se

Partneři ve šťastných vztazích se nebojí před sebou projevovat emoce. I když jsou nepříjemné, dokážou se před sebou vztekat, brečet i smát se. Nemusí pak držet nic v sobě nebo emoce ventilovat jen kamarádům u piva.

9. Flirtují spolu

Šťastné páry udržují jiskru. Hrají hry, kdy spolu flirtují a svádějí se vzájemně. Neberou se jako samozřejmost. Chodí spolu na rande, i když spolu žijí.

10. Skládají si komplimenty

Dávají si najevo, že se sobě líbí a že se vzájemně přitahují. Chválí, že to druhému sluší a naopak mu umí říct, když mu to nesluší.

11. Mají svůj humor a svět

Pokud máte šťastný vztah, největší legraci si užijete s partnerem doma. Máte vybudovaný svůj svět a svůj styl humoru, který je jen váš a nikoho dalšího do něj nepouštíte. Stejně byste nikomu nevysvětlili, v čem to vlastně spočívá.

12. Jsou jeden tým

Lidé ve šťastných vztazích si uvědomují, že jsou jeden tým. To znamená, že ať se děje cokoliv, vždy jsou na jedné straně a nikdy nestojí proti sobě. Nemají potřebu se vzájemně očerňovat nebo pomlouvat nebo si na sebe stěžovat. Neuzavírají aliance například s rodiči proti tomu druhému.

13. Tráví čas zvlášť

Umí trávit čas každý sám a umí si ho užívat. Společně strávený čas je pro ně skvělý, ale ví, že je třeba si od sebe občas oddechnout a bavit se jinak. Mají si pak co vyprávět.

A tady máte 10 důvodů, proč mít jen jednu partnerku a být jí věrný.

Podobné články

Doporučujeme

Další články