fb pixel 5 důvodů, proč si na závěr sezóny zalyžovat ve Ski Amadé – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč si na závěr sezóny zalyžovat ve Ski Amadé

Tenhle rakouský skiareál jsme mnohokrát prověřili „na vlastní lyže“. Proč se tam vypravit v březnu?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 2.3.2017, 15:00

V březnu je už delší den a sluníčko na horách víc svítí. České hory ale nikdy nebudou tak vysoké a strmé jako Alpy, takže zamiřte na jih. Za pár hodin jízdy jste v lyžařském areálu Ski Amadé, který vznikl spojením pěti alpských oblastí. Je tu 760 kilometrů sjezdovek všech úrovní obtížnosti, na které vás vyveze 270 vleků a lanovek. Co se nám tam líbí nejvíc – kromě toho, že jde o největší lyžařský areál v Rakousku?

1. Interaktivní plánování

3D model na www.skiamade.com nabízí pohled na areály ve fotografické kvalitě a ve výjimečném rozlišení. Plánování z domova je tak velmi jednoduché. Ski Amadé je o krok napřed i u skipasů. Můžete si je zakoupit přes mobilní aplikaci Ski Amadé Guide, takže se zbavíte čekání u pokladny vleku.

2. Lyžování jinak

Freestyleři si ve Ski Amadé užívají 20 snowparků a funparků s obřími můstky, gap jumps, airbags, treelines, s-rails, wallrides, rampami a U-rampami a funslopes. Freeridery to táhne do terénu. V bezprostřední blízkosti vleků mají možnost vychutnat si neprojetý prašan mimo upravené sjezdovky.

3. Dotažená zábava

Ve Ski Amadé se klade důraz na vědomé zážitky a zostřené smysly. Dalekohledy, vyhlídkové plošiny a instalace, k nimž patří třeba rámy, houpačky nebo lavice, stáčejí pohled do nádherné krajiny a zároveň se hodí jako výjimečná místa k focení.

4. Budoucnost sjezdování

O datových lyžařských brýlích Smart Ski Goggles jsme psali už ZDE. Zobrazují se v nich všechny důležité informace o okolí. Základem je GPS navigace na sjezdovce, kam jen stačí zadat počáteční a cílový bod. Údaje o vlecích, chatách a aktuálním stavu sjezdovek najdete v pravém dolním zorném poli brýlí, kde se znázorní také dosažená rychlost. Brýle lyžaře upozorňují i na atrakce, kolem kterých jedou. Je před vámi hezká chata? Je u sjezdovky dobré místo k focení? Brýle vás na ně upozorní. Smart Ski Goggles si můžete půjčit za 19 euro na den.

Mobilní aplikace Ski Amadé Guide nabízí nespočet výhod od zabudované geomapy až k funkci průběhu dne, která chronologicky zobrazuje vaše lyžování. Statistika zahrnuje ujeté kilometry, sjeté výškové metry, rychlosti, spálené kalorie…

5. Přátelé online u toho

Ve Ski Amadé je rozmístěno více než 400 přístupových bodů s wi-fi zdarma, což je v Alpách jedinečné. Během pauzy tak můžete sdílet radost z lyžování přes Facebook, Snapchat, Instagram a další sítě. Nejlepší videa tu navíc odměňují cenami od víkendu na lyžích zdarma až po sezónní permanentky.

Více: www.skiamade.com

A TADY si přečtěte, jak si vybrat sjezdové lyže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články