fb pixel 5 nejzbytečnějších novoročních předsevzetí, která stejně nedodržíte – G.cz
Vyhledávání

5 nejzbytečnějších novoročních předsevzetí, která stejně nedodržíte

Rok 2023 už to má za pár a v rámci bilancování se tak nelze ubránit myšlenkám na to, co chceme v příštím roce dělat jinak a lépe. Ano, předsevzetí patří mezi naše každoroční zlozvyky, o kterých mluvíme zhruba první dva týdny na začátku roku, a poté od nich pomalu, ale jistě upouštíme. Co se na to letos vykašlat a smířit se rovnou s tím, že zůstanete tlustí, chudí a nesvalnatí kuřáci?

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 29.11.2023, 15:06

1. Budu cvičit

Jedna z neotrlejších lednových frází, které zná každý trenér z fitness centra. „Od ledna začínám cvičit. Koupil jsem si permici a do léta budu mít pekáč buchet,“ varuje své okolí už od dob Vánoc klasický budoucí kulturista, který při jedení tuny salátu a řízků nadšeně vypráví, že příští rok u toho stolu bude sedět jiný člověk. Druhého ledna nabíhá do fitnessu se spoustou doplňků v krevním oběhu a pevnou vírou ve svou rostoucí svalovou hmotu, která se na konci měsíce vytratí.

2. Zhubnu

Kontrast hojného prosince, který nám poskytuje vánoční večírky, sváteční hody a spoustu oslav v rámci konce roku, versus leden, který v rámci předsevzetí znamená výzvu stát se štíhlým, nedává moc smysl. Není nadto přeskočit z tunové diety na krabičkovou, a to nejlépe se staženým PDF od výživového poradce za trojku. Co takhle nežrat nesmysly, nepřejídat se a občas se hejbat? To dává víc smysl.

3. Přestanu kouřit a pít

Prosinec vždy graduje a okolí nás vždy nutí k tomu kouřit a pít, co hrdlo a plíce ráčí. Na začátku roku si tyto zlozvyky odřeknete, jenže pak přijde plesová sezóna, což znamená další smršť akcí s tombolou, šílenými plesovými kapelami a retro diskžokeji. Tyto eventy nelze přežít bez alkoholu, takže zkrátka musíte pít. Kuřáci při pití alkoholu vždycky poleví a cigaretu si nakonec zapálí.

4. Konečně si najdu někoho normálního

Klasický příběh lidí, kteří věří, že jakmile začne být leden následujícího roku, tak se něco v jejich životech zásadně změní. Většinou tomu tak samozřejmě není a týká se to i vztahů. Stejně nikoho normálního nepotkáte, a když jo, tak to stejně nakonec poděláte. Nakonec zestárnete a budete se muset spokojit s hloupou a zlou ošklivkou, která zůstala jediná volná. Anebo se do toho opřete a ukážete světu, že nejste taková nula, za jakou vás vaše okolí včetně vašich rodičů má.

5. Přestanu utrácet

Ono stejně není, co utrácet, když jste většinu výplaty utratili za Vánoce a Silvestr, proto je celkem snadné se uskromnit v lednu, tedy než dorazí výplata. Pak už opět začíná koloběh výdajů, které jsou obvykle spojené s dalšími předsevzetími, takže si kupujete oblečení a suplementy do fitka, zvete na rande dívky svých snů, nakupujete drahou zeleninu, protože je leden a všude si kupujete nealko, které je dražší než pivo.

Stojí vám to vůbec za to? Zde je pro změnu 14 novoročních předsevzetí rodiče na mateřské dovolené.

Podobné články

Doporučujeme

Další články