fb pixel 6 důvodů, proč neměla být nikdy zavedena povinná školní docházka – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč neměla být nikdy zavedena povinná školní docházka

Mrk! + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Před 249 lety a pár dny se Marie Terezie rozhodla, že zavede povinnou školní docházku. To v praxi znamenalo, že se děti naučily psát, číst a počítat, a pak se mohly vrátit zpět na pole. Tato osvícenecká reforma je tu s námi dodnes. My s tím ale nesouhlasíme, protože škola akorát zbytečně oddaluje možnost obyčejných lidí odejít pracovat do montovny nebo jít na úřad práce. My s tímto zásadně nesouhlasíme.

Dirk Diggler
Dirk Diggler Aktualizováno 10.12.2023, 19:20

Povinná škola není potřeba

Zrušení povinné školní docházky by přineslo spoustu nesporných výhod, které by ocenily všechny strany, včetně státu.

1. Dělníci budou moct dříve nastoupit do montoven

Proč prodlužovat trápení lidem, kteří jsou smířeni se svým osudem už od dětství, a posílat je do zbytečně dlouhé a nákladné školy? Nástup do práce by podle nás měl být povolen dokonce už od třinácti let. Stát vydělá na daních, ekonomika pošlape a všichni budou spokojení.

2. Stát bude mít více ovcí

Stát by si měl uvědomit především to, že lidé bez vzdělání budou mnohem lépe manipulovatelní než doposud, takže by se mu zrušení povinné docházky mohlo vyplatit.

3. Učitelé by měli méně starostí

Všem pedagogickým pracovníkům by se ulevilo, kdyby ve škole nebyli násilím drženi sígři celých 9 let. Rozhodně by to pro ně znamenalo míň stresu a více času pro nadané žáky.

4. Každý by měl mít právo volby

Říká se, že žijeme v demokracii, ale sami se nemůžeme rozhodnout, jestli se chceme válet doma a hrát videohry nebo chodit do školy s cizími lidmi a poslouchat cizí paní, jež nám cpe do hlavy informace, které postupem času stejně zapomeneme.

5. TV Barrandov bude mít víc diváků

V tomto případě platí přímá úměra – čím hloupější občané, tím více diváků TV Barrandov. Tamní moderátor totiž vše dokáže polopaticky vysvětlit seniorům, negramotům i lidem z Moravy, takže by se to vyplatilo.

6. Není nad vysokou školu života

Tradiční vzdělání stejně jen lidi brzdí od jejich snů a životních plánů. Jen život vám dokáže předat to pravé vzdělání, a to rovnou vysokoškolské.

A zde je 7 skvělých scének z nesmrtelného pořadu Kolotoč.

Podobné články

Doporučujeme

Další články