fb pixel 7 důvodů, proč jet lyžovat do Zugspitze Areny – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč jet lyžovat do Zugspitze Areny

...večer relax v sauně. Hotel Alpenrose Přímo nad sjezdovkou se tyčí vrchol Zugspitze Na sjezdovkách je dokonalý "manšestr" + DALŠÍ 1 FOTKA

Třeba z Benešova do rakouského Lermoosu je to 491 kilometrů. Pořád po dálnici, přes Plzeň, Řezno a Mnichov, takže se to dá v pohodě ujet za pět hodin. Byli jsme tam včera, leží tam přes metr sněhu.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 25.1.2018, 14:38

1. Záruka sněhu

Snowpark%20Ehrwald Absolutní manšestr (www.zugspitzarena.com) Zugspitze Arena leží na rakouské straně nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 m). Velká nadmořská výška ve spolupráci s kvalitním zasněžením zaručuje dostatek sněhu dokonce i v letošní podivné zimě.

2. 139 kilometrů sjezdovek

mitzugspitze01-1 Tenhle kopec je Zugspitze (www.zugspitzarena.com) Dokonalý sjezdařský ráj spojuje sedm areálů s celkem 138 kilometry sjezdovek, propojených 58 lanovkami a vleky. Co chcete víc? Stihnete si je vůbec všechny aspoň jednou sjet? Tady je interaktivní mapa sjezdovek.

3. Snowpark na Zugspitze

40_newsthumb_630 Připravte svah o panenství (www.zugspitzarena.com) Vynechat byste rozhodně neměli snowpark těsně pod vrcholem impozantní nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 m). Hluboko pod sebou necháte vesničky Lermoos, Ehrwald a Biberwier a za jasného dne spatříte v dálce rakouský Grossglockner (3798 m), švýcarský Piz Bernina (4049 m) a další vrcholy.

4. 110 kilometrů běžeckých stop

Běžkaři v Zugspitze Aréně najdou 110 kilometrů upravených stop. Atraktivní je také možnost „Sněžného expresu“ a „One-Way výletů na běžkách“ (na běžkách tam a veřejným dopravním prostředkem bezplatně zpátky).

5. Skvělé terény na freeride a skialpy

Zugspitze aréna je vhodná i pro freeridery a skialpinisty. Díky GPS portálu si můžete zážitky v terénu pohodlně naplánovat už z domova. Dokonalé topografické mapy poskytují přesná zadání s výškovými profily, návrhy tras a popisy cest. Díky maximální zoomové schopnosti jsou na mapě viditelné i velké detaily. Portál je kompatibilní s Googlem Earth, do kterého si pouhým kliknutím myší můžete přenést všechny zvolené trasy. Trasy a informace se dají „přelít“ do mobilu s GPS nebo vytisknout v PDF.

6. Nejkratší lanovka v Rakousku

Máte děti? Vezměte je sebou, čeká tu na ně nová gondolová lanovka, nejkratší v Rakousku. „Je dlouhá jen 270 metrů a postavili jsme ji proto, že nám jde hlavně o bezpečnost,“ vysvětluje jednatel areálu Ludwig Keller. „Na tomto vleku jezdí přes 70 % dětí, které nejsou tak zkušené v jízdě na tažných vlecích...

7. Odpočinek od dětí

alpen4 Venku zima, uvnitř horko (www.zugspitzarena.com) Své potomky sice možná milujete nehynoucí láskou, ale občas vám lezou na nervy. Když jsou malé, vřískají, brečí a motají se pod nohama. Malé i větší děti vám ale hlavně s přítelkyní či manželkou nedopřejí čas pro sebe navzájem. Pokec u vína? Divoký večer v ložnici? Na to zapomeňte. I když vy byste chtěli, partnerka je večer buď k smrti unavená, nebo je myšlenkami někde u úkolů, svačin a obíhání doktorů s rýmičkami a modřinami z prolézaček. Průměrná žena se prostě na 200 % koncentruje na děti a na nic jiného jí už nezbývá čas ani energie. Kvůli potomkům tak jde nejdřív do háje sex, a pak zákonitě i vztah.

V Zugspitze Aréně si ale od dětí na chvíli odpočinete. V rodinném hotelu Alpenrose (www.hotelalpenrose.at) pro ně zajistí pestrý celodenní program. Tým školených babysitterek a vychovatelů se postará o mimina, batolata, předškoláky i puberťáky. Přízemí hotelu je doslova nabito atrakcemi: dětský koutek pro nejmenší, místnost plná videoher, go-kart (autíčka jako na pouti), tématický akvapark Pirátská země, rytířský sál, tělocvična, dětské kino a divadlo, fotbalový sál, obří ozvučená skluzavka přes pět podlaží, dvanáct metrů vysoká umělá horolezecká stěna... Ráno tam potomky strčíte a večer si je vyzvednete. A přitom máte jistotu, že na ně někdo kvalifikovaně dohlédne. Až se večer vrátíte ze sjezdovek nebo z freeridu, budou děti příjemně utahané, takže rychle usnou.

Vy pak s partnerkou vyrazíte do privátního hotelového wellnesscentra. K vnitřním a venkovním bazénům se sladkou i slanou vodou připočtete klasickou parní saunu, solnou saunu, bylinkovou saunu, tepidárium, odpočinkovou místnost s vodními postelemi a relaxační hudbou... Když k tomu všemu partnerku ještě pošlete na masáž, kosmetiku nebo na solárko, bude to večer zase jako v dobách, než jste si ‚udělali‘ děti.

A tady si přečtěte o pěti rakouských střediscích, kde je vždycky sníh.

Podobné články

Doporučujeme

Další články