fb pixel Na chřipku antibiotika: 7 školáckých chyb, kterých se dopouštějí nemocní Češi – G.cz
Vyhledávání

Na chřipku antibiotika: 7 školáckých chyb, kterých se dopouštějí nemocní Češi

Je to tragédie, co předvádíme, když chytneme moribundus. Nejen s každým podzimem nás všechny zase čeká řada chřipeček, rýmiček a dalších příjemností. My ale jako bychom si v tom snad libovali...

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 1.8.2018, 18:00

1. Na každou bolest analgetikum

Ibáč je vlastně taková lentilka. Bolí hlava? Šup tam s ním. Záda? Další růžový bonbónek. Místo toho, abychom zkoumali příčinu bolesti, se ji snažíme bezhlavě potlačit. Tím ztrácíme přehled o tom, jak se bolest vyvíjí a navíc - tělo si postupně na analgetikum zvyká a my s přibývajícími léty musíme zvyšovat dávky, aby prášek vůbec zabral.

2. Na chřipku antibiotika

Kdy už lidstvo pochopí, že na chřipku antibiotika prostě nefungují? Na žádná onemocnění virového původu nezabírají antibiotika. Váš obvoďák to ví taky, ale pro klid jeho i vaší duše vám je stejně předepíše. Vy si tak zbytečně rozhodíte střevní mikroflóru a zničíte si tak imunitu (ze 70 % zodpovídá za imunitu střevo) a stonáte dál. Taky může dojít k přemnožení plísní v těle. Většinou pak děvčata pocítí problémy na intimních místech a pojmou podezření, že se jejich partner musel vyspat s někým jiným. Hrůza!

3. Paralen na sražení teploty

Tělo ví, co dělá, když při nemoci zvyšuje svou teplotu. Brání se tak proti mikrobům. Když si ji hystericky snížíte, tělo se nemá jak bránit. Paralen se bere na vysoké horečky (nad 39 stupňů), aby nedošlo k přehřátí organismu, ne při zvýšené teplotě.

4. Na otok teplo

K zubaři přicházejí pacienti často s otokem zubu a s přiloženým kapesníkem, přitom teplem se otok zhoršuje. Po trhání zubů zase všichni hromadně vyplachují heřmánkem a pro změnu nevědí, že krevní sraženina musí zůstat v ráně. Jinak se rána špatně hojí.

5. Léčba rýmy

Nosní spreje ničí nosní sliznici, navíc jsou silně návykové. A stejně vám nepomůžou, víte, co se říká - léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní. Zbytečně dotujete farmaceutické firmy, ale jak chcete, no.

6. Menstruační bolesti

Dámy, leháte si při křečovitých stazích děložního svalstva na celý den do postele? Chyba. Místo ibáče zkuste pohyb. Pokud rozproudíte krev a prodýcháte se, uleví se vám.

7. Zákaz chlastu

Alkohol ředí krev. Když nebudete chlastat, umřete na mrtvici nebo infarkt. Kdo má tendence k embolii a abstinuje, je nezodpovědný idiot.

A tady máte 18 nemocí, které můžete dostat snad jen v Německu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články