fb pixel 16 jednoduchých nápadů na velikonoční tvoření s dětmi – G.cz
Vyhledávání

16 jednoduchých nápadů na velikonoční tvoření s dětmi

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Velikonoce jsou tady! Zabijte dvě mouchy jednou ranou. Zabavte děti a vyzdobte si domácnost.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 31.3.2018, 15:00

1. Vajíčka z brambor a kuřátka ze špuntu

Tiskátka děti prostě baví. A pokud jsou navíc atypická, o to víc. Vás pro změnu bude bavit, že pro ně (pravděpodobně) nebudete muset nikam do hračkářství, protože je najdete ve spíži.

2. Otisky dětských chodidel

Mrkvička nebo kuřátko, fantazii se meze nekladou. Děti se skvěle pobaví nejen proto, že je bude nanášení barvy lechtat na nožičkách. Ke svému obrázku pak navíc budou mít mnohem osobnější vztah. A babičky ho budou ochraňovat jako vzpomínku nadosmrti.

3. Vlněný žíhaný králíček

Zábavné a efektní. Děti si pocvičí jemnou motoriku a vy budete mít hezkou ozdobu do obýváku nebo dáreček někomu blízkému. Ideální jsou jemné pastelové barvy, ale pokud máte rádi divočinu, vyberte si barvy dle libosti.

4. Namotávky

Balónek omotaný bavlnkou namočenou v roztoku z lepidla (bezvadný je Herkules) a vody umí nadělat velkou parádu. Ideální je balónek ještě předtím, než ho začnete oblepovat, omotat vrstvou potravinové fólie, lépe vám půjde oddělit. Bez fólie je potřeba bavlnku nejprve oddělit od balónku a potom až ho prasknout, jinak se vám vajíčko zdeformuje. Místo lepidla můžete použít i vodní sklo.

Vajíčka můžete navěsit na řetěz, udělat z nich věnec, případně - pokud to zkoušíte s hodně nafouknutým balónkem do něj vystřihnout díru a naaranžovat, cokoli uznáte za vhodné.

5. Zajíčci z vizovického těsta

Budete potřebovat půl kila hladké mouky, 2 deci vody a vejce na potření před pečením. Mouku s vodou smísíte, prohnětete a vytvarujete bochánek. Ten necháte zhruba hodinu odpočinout a tvoříte figurky.

K dotvarování můžete použít nůžky, nůž nebo třeba hřeben. Jako oči pak různé koření. Figurky vyskládejte na plech, nechte ještě minimálně hodinu schnout (klidně i několik hodin) a poté potřete rozkvedlaným vajíčkem. Pečte zvolna, aby pečivo nepopraskalo.

6. Jaro za oknem, i když prší

Jak na to, zjistíte TADY.

7. Zajíčkové palačinky

Recept a postup na vytvoření těchto vtipných a lahodných palačinek najdete TADY.

8. Nenápadné učení

Jak vypadají jednotlivá malá a velká písmenka si děti jednoduše spojí ve vajíčku. Hrou se nejlépe učí.

9. Mléko s ušima

Tohle malí mlsalové určitě ocení!

10. Co takhle si zasoutěžit?

Zabavíte se i při výrobě králíka, ale hlavně pak při společné hře. Budou v ní úspěšnější vaše děti, nebo vy?

A pokud chcete zkusit nějaký nový velikonoční recept, ty zajímavé z celého světa najdete zde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články