fb pixel Ostravská technologická firma ELCOM míří do Silicon Valley – G.cz
Vyhledávání

Ostravská technologická firma ELCOM míří do Silicon Valley

Zdroj: Shutterstock

Technologická firma ELCOM a.s. působící v oborech testovací a měřicí techniky a elektroenergetiky na tuzemském i zahraničním trhu kontinuálně posiluje spolupráci se svými obchodními a technologickými partnery ve světě. Jednání o dodávkách řešení pro měřicí systémy v oblasti energetiky nyní společnost vede s obchodními partnery v Silicon Valley v Kalifornii. ELCOM, který je jednou z portfoliových společností private equity fondu Central Europe Industry Partners (CEIP), dohromady se svými dceřinými společnostmi letos plánuje dosáhnout obratu ve výši 500 milionů korun.

redakce G.cz 20.4.2023, 11:15

„S našimi partnery v kalifornském Silicon Valley aktuálně vedeme jednání o dodávkách zařízení pro hlídání kvality elektřiny v napájecích systémech se zaměřením na datová centra,“ říká prezident společnosti a předseda představenstva docent Daniel Kaminský. „Naší klíčovou konkurenční výhodou je, že dokážeme dodat inženýringová řešení každému zákazníkovi na míru.“

Majoritním vlastníkem společnosti ELCOM se v roce 2018 stal investiční fond CEIP. Od této akvizice ELCOM téměř zdvojnásobil svůj obrat, když letos cílí na konsolidovaný obrat 500 milionů korun. Společnost významně expanduje prostřednictvím M&A aktivit i na poli technologickém. Loňskou akvizicí slovenské firmy Applied Precision s.r.o. zaměřující se na měření a testování se ELCOM stal společností s přímým zahraničním zastoupením.

„Sázíme na synergie mezi všemi společnostmi v rámci skupiny, na posílení spolupráce s obchodními a technologickými partnery ve světě a na uplatňování výsledků inovací realizovaných vývojovými týmy společnosti v minulých letech,“ doplňuje doc. Kaminský.

Správnost této strategie dokládají aktuálně projednávané nové obchodní příležitosti v oborech měřicí techniky pro elektroenergetiku, modulárních a flexibilních testovacích systémů pro funkční testy v diskrétní výrobě, systémů pro měření a vyhodnocování vibrací a hluku založených na moderních optických principech, optických modulárních testerů pro výrobce automobilových světlometů, nových koncepcí napájecích zdrojů pro zkušebnictví a mnoha dalších.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články