fb pixel Zuckerberg dá 99 % majetku na charitu! Kdo z miliardářů je takhle štědrý? – G.cz
Vyhledávání

Zuckerberg dá 99 % majetku na charitu! Kdo z miliardářů je takhle štědrý?

Zdroj: pixabay.com

Není jich zrovna málo, takže jsme náš žebříček největších chlebodárců z dřívějška trochu aktualizovali. Všichni rozdávají minimálně půlku svého jmění!

Václav Rybář
Václav Rybář 2.12.2015, 10:51

1. Warren Buffett (63,5 miliard dolarů)

auraree_buffett www.auraree.com Chlápek s ohromným nosem na investice plánuje rozdat po smrti dokonce 99% svého majetku. Ostatně dodnes žije v domě, který koupil v sedmdesátých letech za pár desítek tisíc dolarů a nijak nerozhazuje.

2. Ted Turner (2,2 miliard dolarů)

saportareport_turner www.saportareport.com Zakladatel CNN není v charitě žádným nováčkem. Už kdysi dávno dal rovnou miliardu OSN, aby založila vlastní fond pro „nápravu škod“ a sám dává další desítky až stovky milionů do boje proti rakovině.

3. David Rockefeller (3 miliardy dolarů)

consciouslifenews_rockefeller www.cconsciouslifenews.com Nejstarší z potomků rozvětvené rodiny Rockefellerů už většinu svého jmění rozdal a zbytek po jeho smrti připadne jeho charitativním fondům.

4. Elon Musk (12,4 miliard dolarů)

cleantechnica_musk www.cleantechnica.com Duchovní otec a majitel automobilky Tesla a člověk, který chce posílat lidi do kosmu, už před několika lety založil charitativní fond a slíbil, že po jeho smrti do něj bude převedena většina jeho majetku. Fond podporuje vzdělání mládeže, protože právě vzdělání je podle Muska jedinou věcí, která lidstvu v budoucnu pomůže.

5. Michael Bloomberg (41,1 miliard dolarů)

igdigital_bloomberg www.igdigital.com Bývalý starosta New Yorku a úspěšný obchodní magnát začal s rozdáváním už zaživa. Je členem několika fondů a posílá stovky milionů dolarů ročně na nejrůznější projekty.

6. George Lucas (5,4 miliard dolarů)

moviepilot_lucas www.moviepilot.com Ještě předtím, než prodal Star Wars filmovému studiu Disney za čtyři miliardy dolarů, se Lucas zavázal k tomu, že na vzdělání mládeže odkáže většinu svého majetku. A po vyinkasování tučného šeku svůj závazek plní. Do nejrůznějších fondů už poslal desítky milionů.

7. Richard Branson (5 miliard dolarů)

jaunted_branson www.jaunted.com Nejslavnější jsou jeho firmy Virgin Records a Virgin Airlines, ale Branson má prsty zhruba ve čtyřech stovkách dalších. I on slíbil, že část majetku rozdá na charitu. Momentálně kromě letů do vesmíru podporuje i výzkum rakoviny, čištění válečných zón od nášlapných min nebo činnost organizace Greenpeace.

8. Mark Zuckerberg (46,8 miliard dolarů)

digitaltrends_zuckerberg www.digitaltrends.com Zuckerberg moc dobře ví, že si potřebuje nějakou tou charitou vylepšit image. Proto věnoval necelou miliardu na rozvoj mladých talentů v Silicon Valley. Teď ale u příležitosti narození dcery konečně plní předchozí závazek. A vlastně ho i navyšuje, protože původně chtěl rozdat půlku svého majetku, přičemž momentálně jde o 99 % akcií Facebooku, které Zuckerbergovi uvolní postupně během několika dalších let. Zuckerberg tak následuje Gatesův příklad. Bývalý šéf Microsoftu mu už prostřednictvím médií vyjádřil podporu.

9. Paul Allen (18,1 miliard dolarů)

komonews_allen www.komonews.com Pravá ruka Billa Gatese, největšího filantropa pod sluncem, prostě nemůže být za škrta. Paul Allen díky Microsoftu vydělal obrovské jmění a také přišel charitě na chuť. Allen investuje především do rozvoje vědy, která má lidstvu v budoucnu reálně pomoci.

10. Bill Gates (79,6 miliard dolarů)

savingadvice_gates www.savingadvice.com Bill Gates rozdává a přesto nezchudnul. V charitativní organizaci, kterou s manželkou před několika dekádami založili, už stihnul protočit neuvěřitelných 28 miliard dolarů, ale díky chytrým investicím a podpoře mladých talentů se jeho bohatství nijak netenčí. Což je dobře, protože má pořád z čeho rozdávat.

A TADY je pro změnu 10 nejbohatších žen světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články